Denon

Anasayfa » Denon

Şirket Geçmişi

1910’da Denon, ilk olarak Japan Recorders Corporation’ın (Nippon Chikunoki Shokai) bir parçası olarak kuruldu. Denon, tek taraflı bir plak ve gramofon yapımcısı olan Nippon Denki Onkyo Kabushikigaisha’nın kısaltılmış adıydı. Şirket, elektrikli ev aletleri ve ses sistemleri üretimi ile ilgilenmektedir.

Sonraki yıllarda, Denon’da birkaç birleşme ve bağlantı gerçekleşti. 1912’de ABD-Japonya Gravür İmalatçısı ile birleştirildi. 1928’de adı Japan Columbia Recorders olarak değiştirildi. 1946’da Nippon Columbia adını aldı.

1947’de Nippon Columbia, Japan Denki Onkyo ile birleşti. Mayıs 2002’de Denon ve Marantz Japan birleştiğinde D&M Holdings kuruldu. Ardından, 2017’de Sound United LLC, D+M Holdings’i tamamen satın aldı.

Şu anda şirket, tüketici ve profesyonel ses ve ev sineması ekipmanlarında uzmanlaşmıştır. Buna A/V alıcıları, Blu-ray oynatıcılar, kulaklıklar, tunerler ve kablosuz müzik sistemleri dahildir. Şirket ayrıca fonograf makara kartuşlarını ve ünlü son teknoloji AV alıcılarını çıkarmasıyla da tanınır.

2000’lerin ortalarında, Denon M31 ve M30 en başarılı radyo setleriydi. Bu iki M serisi model, Avrupa’da çok sayıda ödül almıştır.