Legrand

Anasayfa » Legrand

Marka Stratejisi

Labbrand, Legrand’ın sürdürülebilir büyüme ihtiyaçlarını karşılaması için net ve sürdürülebilir bir marka mimarisi inşa etti.

KÜRESEL UZMAN

Legrand, küresel kablolama cihazı (WD) endüstrisinde %19 pazar payı ile elektrik ve dijital bina altyapılarında uzmandır. Toplamda yaklaşık 36.000 kişilik bir iş gücüyle 80’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve 2013 yılında 4,5 milyar Euro’luk satış bildirmiştir. Legrand, Fransa’da borsaya kote bir şirkettir ve CAC endeksine önemli bir katkıda bulunmaktadır.

GELECEĞE BAKMAK

2005 yılında Legrand, Çin’de TCL’nin kablolama cihazı hizmetlerinin %100’ünü satın aldı ve kablolama cihazlarını 3 farklı marka altında pazarlamaya başladı: TCL, Legrand ve TCL-Legrand. Legrand’ın en önemli hedeflerinden biri sürdürülebilir büyüme için pazarda kendi marka değerini oluşturmaktır.

SİZİN İÇİN AKILLI ENTEGRASYON

Bu projeye Legrand’ın ana hedef kitlesine bakarak onların marka algısını anlayarak yaklaştık. Tüketici araştırmasına dayalı olarak yeni ve daha net bir marka mimarisi oluşturuldu. Legrand’ın hedefine ulaşmanın ikinci adımı, marka konumlandırmasını desteklemek için kendi farklı varlıklarını oluşturmaya başlamaktı. Araştırma ve planlamadan sonra, Legrand’ın Çin’deki ana marka konumlandırma konseptini geliştirdik – “Sizin için akıllı entegrasyon”. Bu benzersiz konumlandırmadan yola çıkarak Legrand’ın marka değerini yansıtacak bir slogan ve görsel öğeler oluşturduk.

KAZANAN MARKA MİMARİSİNİ OLUŞTURMAK

Legrand’ın ana hedefini karşılayan net ve sürdürülebilir bir marka mimarisi stratejisi Labbrand tarafından oluşturuldu. Legrand, Çin genelinde TVC, basılı ve çevrimiçi pazarlama kampanyalarını değiştirmeye ve başlatmaya tamamen kararlıdır. Bu arada Labbrand, sorunsuz bir geçiş sağlamak için bir iletişim planı da sağladı.