Mobil Uygulamalar

Mobil Uygulamalar

Mobil Uygulamalar

Aşırı sıcaklıklar, yol şoku ve titreşim, mobil uygulamaların karşılaştığı günlük zorlukların yalnızca başlangıcıdır. TURCK, bu tür zorlu ortamlarda kalıcı çözümler üretme konusunda çıtayı yükseltiyor.

Müşterilerimizin otomasyon taleplerine cevap vermek ve çözmek için TURCK, geniş ve yeterli bir çözüm yelpazesi oluşturmak için müşterileri ile ortaktır. Korozyona dayanıklı sensörler, iletilen kablo düzenekleri, dağıtılmış I/O ve RFID ürünleri gibi benzersiz geniş otomasyon çözümleri yelpazesiyle TURCK, karşılaştığınız her türlü otomasyon sorununu karşılamaya hazırdır.

Aşağıdaki başarı öykülerine tıklayarak Turck’un otomasyon sorunlarınızı çözmek için nasıl çalıştığına dair bazı örnekler bulabilirsiniz.

Mobil Ekipman

Trenler, kamyonlar, traktörler ve daha fazlası – ekipmanınızı şimdi yeni teknolojiye yükseltin

Banner, mobil ekipman için çok çeşitli özel algılama ve aydınlatma çözümleri sunar. Etkileyici ürün portföyümüz, saygın uygulamalarımız ve sektör uzmanlarımızın yanı sıra sunduğumuz çözümler, operatör ve ekipman güvenliğini sağlarken performansı artıran algılama, aydınlatma ve gösterge özellikleri ile mobil varlıklarınızı sağlar.

Trenleri, kamyonları, konteynırları ve hareket eden veya duran diğer araçları algılayan tüm hava koşullarına uygun radar sensörleri; Çok uzun mesafelerde ve zorlu ortamlarda bile durumu net bir şekilde gösterebilen yüksek görünürlüklü ışık kulelerinden en zorlu uygulamalarınız için Banner ürünlerine ve çözümlerine güvenebilirsiniz.

Konteyner İstifleyicinin Durumu

Konteyner İstifleyici Durumu

Zorluk

Forkliftler konteynırları taşırken, her konteynır üzerindeki döner kilitlerin nakliyeden önce kilitlenmesi hayati önem taşır. Kilitleme kolu olmadan kap kayabilir ve düşebilir veya ekipmanda istenmeyen hasarlara neden olabilir.

Çözüm

Görsel göstergeli durum bildirimi, ekipmanın verimli çalışmasını sağlamanın ve üretkenliği artırmanın kolay ve etkili bir yoludur. Yoğun parlak LED ışığı ile gün ışığında bile çok yüksek görünürlük sunar ve güvenli çalışmayı sağlamak için operatör kabinine döner kilitlerin durumunu bildirir. Far lambaları, yoğun ışık seviyeleri ve sağlam, son derece dayanıklı yapıları ile dış mekan gösterge uygulamaları için idealdir.

Genel Amaçlı Panel İndikatörler

Genel Amaçlı Pano Göstergeleri

Zorluk

Tek bir panel üzerinde birden fazla konfigürasyona sahip bu parlak, görünürlüğü yüksek göstergeler makine adımlarını net bir şekilde gösterir ve fabrikanın üretim alanında oluşabilecek hatalı iletişimi engeller. Doğru etiketler ve farklı renkler ile kullanıldığında, prosesler operatörler için daha verimli hale gelebilir.

Çözüm

S18L serisi genel amaçlı indikatörler panolarda kullanım için idealdir. Parlak ışıkları ve parlak göstergeleri sayesinde, fabrikanın üretim alanındaki işçilere döngü etkinliği ve duraklama, hatalar dahil olmak üzere farklı makine durumlarını kolayca iletebilirler.

Yeşil, kırmızı, mavi, beyaz, turuncu, turkuaz, menekşe, mavi ve macenta dahil olmak üzere üç adede kadar ayrı renge sahip olabilir. Bu özelliği sayesinde müşterilerin fabrikanın üretim sahasındaki pano ve gösterge sistemleri için özel çözümler oluşturmasına olanak sağlar. Çok parlak olan LED göstergeler ile çalışanlar üretim adımlarını rahatlıkla görebilirler.

S18L serisi göstergeler, karışıklığı önlemeye yardımcı olur. Çalışmadığı zaman yarı saydam yüzü griye döner, bu özellik güneş ışığının yansıdığı alanlarda çok önemlidir. Genel amaçlı panel göstergeler, doğrudan makinelere yerleştirilerek bağımsız olarak da kullanılabilir. Bu IP69K koruma sınıfı panel göstergeleri, zorlu çevre koşullarına ve yüksek basınçlı yıkamaya dayanıklıdır; bu nedenle birçok farklı ortamda kullanılabilirler.

Tünel İçerisindeki Treni Algılama

Uygulama: Tünel içindeki büyük trenlerin tespiti

Zorluklar: Trenler geçerken kir ve enkaz uçup gidiyor

Çözüm: QT50R Serisi Radar Sensörü

Avantajları: Radar teknolojisi rüzgar ve kir oluşumundan etkilenmez

Trenler, mekanik ve teknik ekipmanların düzgün çalışmasını engelleyen durumlara neden olabilir. Hareket eden trenler aşırı rüzgar, kir, enkaz ve çarpışma potansiyeli yaratır. Tünellerdeki trenlerin varlığını güvenilir bir şekilde tespit etmek için olumsuz koşullara dayanabilecek bir çözüme ihtiyaç vardır.

Açıklama

QT50R R-GAGE, ultrasonik veya fotoelektrik sensörlere etkili bir alternatif sunar; QT50R radar teknolojisi, tünelden geçen trenlerin oluşturduğu rüzgardan veya sensör üzerindeki toz ve kirden etkilenmez.

26.11.2021
157
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.