Tarım

Tarım

Uzak konumlar, uzun mesafeler, coğrafi ve çevresel zorluklar, tarım ve sulama alanlarının yönetimini zorlaştırmaktadır. Kaynak durumu hakkında bilgi toplamak ve ekipmanı çalıştırmak için saha personeli istihdam etmek, tarım alanı büyüdükçe daha az uygulanabilir ve daha pahalı hale gelir.

Tarım ve sulama çözümleri, önceden erişilemeyen malları ve kaynakları kontrol etmenize ve kontrol etmenize olanak tanır.

hager’ın etkileyici kablosuz sensörleri ve ağı ile birleştiğinde, uzak konumlarda ve uzun mesafelerde kurulu bilgi ve ekipmana eş zamanlı erişim önlenerek, yerinde personel veya saha ziyaretleri ihtiyacı ortadan kaldırılır. hager’ın çözümleriyle tarladaki toprak nemini, mahsul sıcaklığını ve çevre koşullarını kablosuz olarak izleyin; Vanaları, pompaları ve tüm sulama sistemlerini uzaktan çalıştırın.

Merkezi Pivot Sulama Sistemi

Merkezi Pivot Sulama Sistemi

Zorluk

Center pivot sulama sistemleri, bir SureCross kablosuz cihazla mevcut ekipmanı riske atmadan izlenebilir.

Çözüm

ABD Midwest’te, su kullanımını azaltmak ve mahsul sağlığını sağlamak için merkez eksenli sulama sistemleri kullanılmaktadır. Merkez pivot bölümlerinin farklı hızlarda hareket etmesi gerektiğinden, bölümlerin doğru hız ve zamanlamada hareket ettiğini doğrulamak için her bölümde hareket eden motorları izlemek gerekir.

Herhangi bir motor arızalanırsa veya bir bölüm doğru hareket etmezse, mahsuller doğru şekilde sulanmayacak veya sulama sistemi zarar görecektir. Bu tür hataların erken tespiti, makineler ve mahsuller için önemlidir.

Center pivot sulama sistemleri, bir SureCross kablosuz cihazla mevcut ekipmanı riske atmadan izlenebilir.

Her bir eklem üzerine monte edilmiş bir düğüm, motor anahtarlarını izleyebilir. Pivot bölüm olması gerektiği gibi hareket etmediğinde, merkezi bir kontrol istasyonuna monte edilmiş bir Ağ Geçidine bir sinyal iletilir.

Veri toplamak için bir Gateway Pro veya ana bilgisayar kullanırken, bakım personeline pivot sistemin bir bölümünün düzgün çalışmadığını bildirmek için bir SMS veya e-posta gönderilebilir.

Koruma ve Toprak Nem Kontrolü

Koruma ve Toprak Nem Kontrolü

Zorluk

Kızılcık yetiştiriciliği sırasında toprağın gerekli nem ve hava sıcaklığına sahip olup olmadığının izlenmesi gerekir.

Sağlıklı kızılcık bitkileri için toprağın gerekli neme sahip olmasını sağlamak çok önemlidir. Kızılcık bitkilerinin kök sistemi kısadır; Büyümek ve meyve vermek için belirli bir miktar toprak nemi gerekir.

Bu nedenle, bitkileri dondan korumak için hava sıcaklığı izlenir. Sıcaklık sıfıra yaklaştığında, bitkileri korumak için sulama sistemi otomatik olarak açılır. Sulama sistemi sadece sıcaklık sıfıra yakın olduğunda kullanıldığından su ve enerji tasarrufu sağlanır.

Çözüm

Toprak nemi ve hava sıcaklığı algılama aralıkları tipik olarak 1,6 km’den azdır, ancak tesisin incelenmesi sırasında sinyalin 2 mile kadar ulaştığı tespit edildi. MultiHop cihazı ve anten yere çok yakın monte edildiğinde, ana cihaz her yöne iletim yapan büyük bir antenle monte edilir, böylece iletişim aralığı maksimuma çıkar.

Analog girişlere sahip bir MultiHop slave ve toprak veya ölçüm probu için bir SDI-12 arayüzü, kuru üzüm alanında zemine sürülen bir kazığa monte edilmiştir. Bağımlı cihazdaki bir girişe bağlı bir termistör, toprak nemini ve ortam sıcaklığını izler.

Toprak, içerik ve sıcaklık verileri kablosuz olarak bir DXM100 kablosuz kontrol cihazına iletilir. Hava sıcaklığı belirli bir eşiğin altına düştüğünde, DXM100 çiftçilere SMS gönderir. Mal sahibine karşı bu erken uyarı sistemi sayesinde çiftçiler, bitkilerin zarar görmesini en aza indirmek için gerekli önlemleri alabiliyor. DXM100 ayrıca zemin seviyelerini de kaydeder; bu sayede çiftçiler tarlalarını daha verimli bir şekilde sulayabilir, su tasarrufu sağlayabilir ve enerji maliyetlerini düşürebilir.

Sistem entegratörü, bu ayara dayalı olarak pil ömrünü 1,5 yıl olarak tahmin etti. Bu şekilde müşteri, pil değişimini yıllık olarak dahil edebildi.

Sure Cross® kablosuz ağı, Wi-Fi ağının dışında çalışır ve Wi-Fi bağlantısı kopsa bile verilerin yerel olarak doğrulanmasına olanak tanır. Bu ayarın İnternet bağlantısından bağımsız olarak çalışması çok önemlidir. Birçok kırsal tarım alanı güvenilir, yüksek hızlı internet bağlantısına sahip olmadığı için don erken uyarı sisteminde kablosuz veri toplama sistemleri internet bağlantısı gerektirmez.

Serada Sıcaklık ve Nem Takibi

Serada Sıcaklık ve Nem Takibi

Zorluk

Bir serada optimum bitki performansını ve büyümesini sağlamak için sera ortamının belirli sıcaklık ve nem seviyelerinde tutulması gerekir.

Çözüm

Dahili bataryaya sahip SureCross FlexPower ™ Düğümü, kablolara veya kanala ihtiyaç duymadan doğrudan sıcaklık ve nem sensörüne bağlandığında bu ölçümleri sağlayabilir. Bu şekilde, birden fazla sensör konumundan manuel olarak veri toplamaya gerek yoktur. IP67 koruma sınıfı ve çoklu filtre seçenekleri sayesinde bu ürün bir serada bulunan geniş sıcaklık ve nem aralıkları için uygundur.

Burada, kablosuz ağın ana cihazı olarak DXM100 Kablosuz Ağ Geçidi, belirli olayları zamanlamak, sıcaklık ve nem verilerini ve durum e-posta mesajlarını kaydetmek için kullanılabilir.

Sıcaklık veya nem okumaları aralık dışında olduğunda, DXM100, belirlenmiş bir e-posta adresleri listesine uyarılar gönderebilir, bir alarm sistemini etkinleştirebilir veya sera ortamını istenen koşullara döndürmek için çevresel kontrolörleri tetikleyebilir.

26.11.2021
187
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.